Ruce Vám nedáme, ale
můžete si je pronajmout

Kovárna v kopřivách

V kovárně ve Smědčicích − jedenáct kilometrů severovýchodně od Plzně, kovají své dílo už 37 roků kováři Jiří Štrunc a Míša Havel. Protože Smědčice jsou malá víska, říká se té kovárně V kopřivách. Avšak na místě se oči návštěvníka přesvědčí, že i v kopřivách mohou vznikat díla lahodící oku, která jej někdy vezmou na výlet do budoucnosti a někdy dovedou zastavit čas. V kovárně sice nepracují umělci, architekti ani designéři zvučných jmen, zato parta lidí nadšená pro svoji práci, která to se železem, starými stroji a fortelem svých dědů a pradědů umí. Jsme stará škola řemeslníků, co odvádí poctivou práci za lidové ceny.

Návrhy zpracováváme sami na konkrétní zadání. Vypracováváme tři návrhy na papír jako skicu. Po domluvě se zákazníkem rozkreslíme návrh pro výrobu. Návrhy jsou zdarma i v případě, že se nakonec dílo u nás nezhotoví.

Svých zákazníků si vážíme. Jsme stará škola, což také znamená, že nemáme rádi uspěchané zákazníky. Umíme kovaná vrata, zábradlí, svítidla, interiérové předměty, zahradní plastiky, náhrobní kříže nebo pomníky pro zvířata. Ovšem každé dílo chce svůj čas.

Když se sejde dostatečný počet zájemců, kteří si chtějí zkusit práci s kovem, pořádáme čtrnáctidenní workshop, kde se lidé naučí základní práce se železem a zkusí si své umělecké cítění.